Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

.

 

Serdecznie zapraszamy na jednodniowy warsztat:

"SURJANAMASKAR - POWITANIE SŁOŃCA"

Warsztat jest spotkaniem z pradawną wiedzą, dzięki której przywrócona zostaje Wewnętrzna Moc manifestująca się w ciele.

Praktyka Surjanamaskar, inaczej Powitanie Słońca, to odwieczna praktyka jogiczna oparta na Wedach.

Surjanamaskar składa się z 12 asan wykonywanych zawsze w tej samej kolejności. Jednakowe i rytmiczne powtarzanie poszczególnych sekwencji, zestrojonych z oddechem pobudza do działania życiodajną energię, pranę.

Z jednej strony praktyka Surjanamaskar rozwija w pełni siłę ciała i umysłu, odżywia wewnętrzną moc, a z drugiej strony doskonali i wspomaga duchowe skupienie.

Praktyka Surjanamaskar, według znanego nauczyciela jogi, Śri K Pattabhi Jois tworzy kamień węgielny, na którym opiera się joga. Wyjątkową kombinację asan, pranajamy (specjalnych, jogicznych oddechów), a także medytacji można obwołać idealnym sposobem na praktykowanie jogi. Niemniej głównym aspektem tej praktyki, jest odwołanie się do kultu słońca, które zostało zapisane w Rig Wedzie, trzy tysiące lat p.n.e. Niektóre z hymnów wedyjskich zawarte były w Nitja Widhi, obowiązkowej codziennej praktyce Hindusów, która ma zapewnić dostatek wszystkim praktykującym powitanie Słońca. Fizyczny pokłon oddawany Słońcu, ukazuje tu całkowite poddanie człowieka Bogu. W naszej europejskiej, średniowiecznej kulturze przepięknie wyraził to w swojej modlitwie Św. Franciszek z Asyżu:

…Pochwalony bądź, Panie,
Z wszystkimi Twoimi stworzeniami,
A przede wszystkim z naszym bratem Słońcem,
Które dzień daje, a Ty przez nie świecisz.
Ono jest piękne i promieniste,
A przez swój blask
Jest Twoim wyobrażeniem, o Najwyższy!...

(przełożył Roman Brandstaetter)

Każda z poszczególnych 12 asan rozwija w ciele konkretne, namacalne korzyści, jak: stan wewnętrznego skupienia, rozciągnięcie dotąd skróconych mięśni łydek, ud, ścięgien.

To również doskonały masaż narządów w obszarze brzucha, a to poprawia trawienie. Uaktywnia się również gruczoł tarczycy- przyspieszając przemianę materii, co z kolei ma bardzo korzystny wpływ na masę ciała. Zwiększa się elastyczność płuc, wzrasta gibkość kręgosłupa. Zwiększa się dopływ krwi do mięśni twarzy, oczu i mózgu, usuwając w ten sposób napięcie i zmarszczki. Poprawia się stan układu nerwowego, koncentracji oraz pamięci. Wnętrze jamy brzusznej jest masowane, co zwiększa w niej ciśnienie, usuwając w ten sposób „starą krew” i zastępując ją „nową”. Dzięki temu zaburzenia trawienne znikają bezpowrotnie. Poprawia się wzrok, odpręża się cały kręgosłup, usuwane zostają żylaki. Wszystkie, bez wyjątku, tarcze międzykręgowe zostają rozciągane. W ten naturalny sposób rozwija się siła, elastyczność i gibkość.

                                                                                        Karolina Brzezińska

Warsztat odbędzie się dnia 17 kwietnia 2016 r. w Centrum Rehabilitacji „Pod Dębami” w Halinowie przy ul. Spółdzielczej 25 w godzinach od 9.00 do 14.00. Do Państwa dyspozycji będzie przygotowana przestrzenna, klimatyzowana Sala ćwiczeń na 1 piętrze oraz część kawiarenkowa, w której zorganizujemy dla Państwa poczęstunek..

Prosimy o wcześniejszą rezerwację udziału, ponieważ liczba miejsc ze względu na Państwa komfort - jest ograniczona. Jest to ekskluzywny, wyjątkowy warsztat, którego w naszym Halinowie jeszcze nie było, jedyna okazja skorzystania z wiedzy, mądrości i wyjątkowego klimatu, jaki stworzy dla nas prowadząca zajęcia - Pani Karolina Brzezińska.

Koszt 5–godzinnego warsztatu wynosi promocyjnie 180 zł i prosimy uregulować go najpóźniej do dnia 15 kwietnia 2016 r. w recepcji Centrum Rehabilitacji „Pod Dębami”.

 

 

.

 

.

 

.

.

 

 

  KONTAKT: ul. Spółdzielcza 25, Halinów, tel. (22) 760 54 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wizyty na stronie: dzisiaj: 34 wczoraj: 64 w tym tygodniu: 353 w tym miesiącu: 908 w sumie: 117580
© Centrum Rehabilitacji Pod Dębami 2013, wykonanie strony - LUKNet