"Leczenie jest przywracaniem do równowagi
zaburzonych żywiołów (…) w żywym ludzkim ciele."
– Leonardo da Vinci

Rehabilitacja dzieci

W Centrum zajmujemy się rehabilitacji dzieci od urodzenia do 18 roku życia. Nasze terapeutki cały czas pogłębiają wiedzę oraz zdobywają coraz to większe doświadczenie aby jak najlepiej pomagać najmłodszym. Zajmujemy się takimi zagadnieniami jak: skoliozy, plecy płaskie, plecy okrągłe, kolana koślawe, kolana szpotawe, klatka wklęsła, klatka kurza, wzmacnianie całego ciała, poprawa motoryki małej i dużej.

 Dzieci z wadami postawy prowadzone są przez nasze terapeutki głównie Metodą FITS (funkcjonalna indywidualna terapia skolioz). Metoda ta bazuje na połączeniu technik terapii manualnej, powięziowej z ćwiczeniami wzmacniającymi, stabilizacyjnymi oraz derotacyjnymi klatkę piersiową.
W naszym Centrum Rehabilitacji leczymy pacjentów ze skoliozą również za pomocą metody FED. To kolejny poważny krok w rozwoju placówki, a wszystko po to aby jeszcze lepiej móc leczyć pacjentów ze skoliozą.
Dla dzieci najmłodszych od pierwszych dni życia dedykowana jest metoda NDT Bobath. Metoda skierowana jest do dzieci u których zaobserwowano zaburzenia napięciowe (napięcie wzmożone lub obniżone) oraz asymetrie ułożeniowe.
Oferujemy państwu również Integracje Sensomotoryczna. Nasze terapeutki przeprowadzą diagnozę i zaproponują państwu plan terapii. Dysponujemy nowoczesna salą do SI w pełni wyposażoną dedykowaną do tego rodzaju zajęć.