Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Masaż całościowy

masa leczniczy 2

Masaż Klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy i intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. 

W zależności od sytuacji stosujemy masaż klasyczny:

  •  Masaż całościowy (masowane są plecy i kark,  kończyny dolne i górne, brzuch i klatka piersiowa),
  •  Masaż częściowy (masowany jest tylko wybrany obszar np. same plecy i kark lub kończyny górne, kończyny dolne)

 

Masaż klasyczny działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie redukując napięcie oraz poprawia ich plastyczność, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, oklepywanie.

W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Masaż klasyczny jest nieodłącznym zabiegiem stosowanym u pacjentów rehabilitowanych metodą terapii manualnej czy chiropraktyki.

Masaż klasyczny całościowy: czas trwania zabiegu – 60 min.

Masaż klasyczny częściowy (pleców i karku): czas trwania zabiegu – 30 min.

Masaż klasyczny częściowy kończyn górnych: czas trwania zabiegu – 30 min.

Masaż klasyczny częściowy kończyn dolnych: czas trwania zabiegu – 30 min.

 

 

  KONTAKT: ul. Spółdzielcza 25, Halinów, tel. (22) 760 54 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wizyty na stronie: dzisiaj: 34 wczoraj: 37 w tym tygodniu: 416 w tym miesiącu: 951 w sumie: 154084
© Centrum Rehabilitacji Pod Dębami 2013, wykonanie strony - LUKNet