Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Agata Bieńkowska

terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego
w Warszawie. Ukończyła kierunek pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z ustawodawstwem rodzinnym i pedagogika przedszkolno-wczesnoszkolna.

Ukończyła kurs prowadzony w programie studiów podyplomowych i uzyskała Certyfikat Terapeuty i Diagnosty Integracji Sensorycznej.

Zdobywała doświadczenie w pracy z dziećmi jako opiekun na półkoloniach, następnie nauczyciel w przedszkolu i opiekun dziecka niepełnosprawnego.

Pracowała w klubie piłkarskim Legia Warszawa jako asystent trenera, współprowadząc treningi piłkarskie dla najmłodszych w ogólnopolskim projekcie „Legia Soccer Schools”.

Praktykę zdobywała w państwowym domu dziecka, fundacji pomagającej dzieciom niepełnosprawnym oraz ośrodku mowy i ruchu.

Interesuje ja funkcjonowanie mózgu pod kątem biologicznych podstaw zaburzeń zachowania
i dysfunkcji. Wierzy w elastyczność mózgu dziecięcego i to że terapeutycznie można na niego wpłynąć najbardziej właśnie w tym okresie.

Pracując z dzieckiem na sali ważna jest dla niej konsekwencja i osiągane efekty w postaci poprawy funkcjonowania dziecka w świecie. Podstawą jej pracy jest zbudowanie relacji
z dzieckiem i dobry kontakt.

W Centrum Rehabilitacji „Pod Dębami” p. Agata Bieńkowska przyjmuje
  codziennie i prowadzi:

  • Diagnozę, w wyniku której powstaje szczegółowy dokument opisujący procesy integracji sensorycznej u dziecka oraz plan pracy z dzieckiem (zalecenia do terapii i/lub pracy w domu). Diagnoza obejmuje 4 spotkania (1-sze spotkanie z rodzicem, 2-gie i 3-cie spotkanie z dzieckiem, 4-te spotkanie -omówienie diagnozy)
  • Terapię SI – spotkania terapeutyczne z dziećmi, u których stwierdzono zaburzenia integracji sensorycznej lub inne dysfunkcje w rozwoju poznawczym i motorycznym oraz rozwojowym

Agata Bieńkowska 2mAgata Bieńkowska 3mAgata Bieńkowska 4mAgata Bieńkowska 5m

  KONTAKT: ul. Spółdzielcza 25, Halinów, tel. (22) 760 54 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wizyty na stronie: dzisiaj: 11 wczoraj: 31 w tym tygodniu: 156 w tym miesiącu: 529 w sumie: 200488
© Centrum Rehabilitacji Pod Dębami 2013, wykonanie strony - LUKNet